Po co jest zewnętrzna siatka do trampoliny?

Zewnętrzna siatka do trampoliny to w chwili obecnej najlepsze zabezpieczenie przed upadkiem z trampoliny bezpośrednio na ziemię. Porządna siatka do trampoliny zewnętrzna nie tylko łagodzi upadek, ale również zapewnia zdecydowanie większy komfort skakania. Siatka zabezpieczająca jest najlepszym wyborem nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla starszych maluchów.

O czym należy pamiętać?

siatka do trampoliny zewnetrzna

8W przypadku tradycyjnej trampoliny domowej najlepszym wyborem jest zewnętrzna siatka do trampoliny o wysokości od 1 do 1,5 metra. Zewnętrzne siatki są najlepszą alternatywą dla wewnętrznych siatek, które niestety mocno ograniczają ruchy dziecka podczas podskoków. Ogrodowe trampoliny z siatką są skierowane dla tych dzieci, które potrafią już bardzo dobrze kontrolować równowagę i co najważniejsze są świadome swojej anatomii. Dla najmłodszych dzieci lepszym wyborem są oczywiście nadmuchiwane trampoliny. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych dmuchanych zamków dla najmłodszych pociech, które są bardzo bezpieczne.

Czym charakteryzuje się zewnętrzna siatka do trampoliny?

Oryginalna siatka do trampoliny zewnętrzna (sprawdź rozmiary) jak łatwo się domyśleć znajduje się na zewnętrznej krawędzi maty i obejmuje swoim zasięgiem całą powierzchnię, pod którą umiejscowione są sprężyny. Modele tego typu dają zdecydowanie większą przestrzeń podczas zabawy, ale istnieje ryzyko, że stopa może znaleźć się w bezpośrednim kontakcie ze sprężynami. Dla najmłodszych dzieci bezpieczniejszym wyborem są wewnętrzne siatki.