Ławka do ćwiczeń – domowa siłownia

Nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na karnet na siłownie, aby móc spokojnie budować masę mięśniową. Oczywistym jest, że wykonywanie pompek i innych ćwiczeń bez udziału maszyn i wolnych ciężarów, nie będzie tak skuteczne, jednak da się to robić jeszcze inaczej. Trzecią drogą jest posiadanie ławki do ćwiczeń.

Dla kogo ławka?

Ławka do ćwiczeń jest znakomitym przyrządem właściwie dla każdej osoby zainteresowanej powiększaniem swojego potencjału mięśni. Nie ma znaczenia, czy będzie to sprzęt służący jedynie jako uzupełnienie ćwiczeń odbywających się na zwykłej siłowni, czy będzie to jedyny przyrząd z którego osoba ćwicząca będzie korzystała.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

 

Decydując się na zakup ławki do ćwiczeń SportBody należy pamiętać o kilku ważnych sprawach, które później odbiją się na jakości ćwiczeń ale również na logistyce przechowywania. To co jest bardzo ważne w takiej ławce to:

 

– stabilność i solidność – korzystając z ławki użytkownik poddawać ją będzie ogromnym przeciążeniom. Ławka musi wytrzymać masę ciała ćwiczącego plus dodatkowe nawet 130-150 kg. Aby ćwiczenia na niej były bezpieczne, musi się ona charakteryzować dużą solidnością wykonania

 

– montaż – najlepiej jeśli ławka będzie w jak największym zakresie składana i następnie łatwa w rozłożeniu. Pozwoli na to oszczędność miejsca

 

– regulacja – nie mu ludzi jednakowych, tak jak nie ma jednakowych wymiarów ławek. Dlatego ławka musi posiadać szeroki zakres regulacji, który pozwoli na wykonywanie ćwiczeń w komfortowy sposób, bez narażania użytkownika na kontuzje.