Drążek do podciągania do ściany czy rozporowy?

Treningi na siłowni to jeden z najbardziej efektywnych sposobów na to, aby spełnić swoje marzenia o idealnie wyrzeźbionej sylwetce. Niestety, na takie treningi trzeba mieć odpowiednią ilość czasu, wszak nie na każdej ulicy znajduje się siłownia, zwłaszcza w mniejszych miasteczkach. Coraz więcej osób chcąc oszczędzić czas potrzebny na dojazdy na siłownię decyduje się na urządzenie kącika do ćwiczeń we własnych czterech ścianach.

drazek do podciagania do scianyCo będzie potrzebne na początek?

Aby zacząć regularne treningi w domowym zaciszu, niezbędna będzie motywacja. Bez odpowiedniego zaangażowania do ćwiczeń nie pomoże nawet najlepiej wyposażona siłownia. Motywacja i jasne sprecyzowanie celu to jedno – drugą ważną kwestią jest odpowiedni sprzęt. Na co warto zdecydować się na początek?

Drążek do podciągania – jaki wybrać?

Wyposażanie domowej mini siłowni warto rozpocząć od dokonania zakupu drążka do podciągania np. w Sportbody.pl. Jest to sprzęt, dzięki któremu można osiągnąć imponujące rezultaty jeżeli chodzi o rozbudowę masy mięśniowej. Kolejnym atutem drążka jest to, że zajmuje on na prawdę niewiele miejsca i z powodzeniem zmieści się nawet w kawalerce. Dostępne są dwa rodzaje drążków – rozporowy, który można zamontować chociażby na framudze drzwi do pokoju oraz drążek do podciągania do ściany. Na to drugie rozwiązanie potrzeba nieco więcej przestrzeni jednak komfort ćwiczeń na drążku przy ścianie jest nieporównywalnie większy.